Конспект уроку геометрії, 9 клас
Тема. Узагальнення та систематизація знань учнiв iз теми «Декартовi координати на площинi».
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнiв iз теми «Декартовi координати на площинi».
Тип уроку: узагальнення та систематизацiї знань.
Форма проведення: урок-семінар.
Обладнання: презентація до уроку, таблиця «Декартовi координати на площинi», креслярські прилади.
Хід уроку
Ми ніколи не станемо математиками, навіть знаючи напам’ять усі чужі доведення, якщо наш розум нездатний самостійно розв’язувати проблеми.
Рене Декарт
I. Органiзацiйний етап
II. Перевiрка домашнього завдання
(Підручник геометрія, автор Апостолова Г. В.)
№ 17, ст. 31
б) А(–5;16), В(–5;12,5)
х1 = х2 = λ; х = λ; х = 5;
в) А(1;–2), В(3;2)
y = kx + b; k = 2; b = – 4; y = 2x – 4.
№ 34, ст. 22
MNPK – паралелограм,
М(1;–2), N(2;3), Р(5;6), К(х2;у2)
т. О – середина МР;
х = 3, у = 2, О(3;2);
х2 = 2х – х1 = 6 – 2 = 4
у2 = 2у – у1 = 4 – 3 = 1
К(4;1).
ІІІ. Питання для розгляду на семінарі
1. Прямокутна система координат на площині.
2. Координати середини відрізка.
3. Відстань між двома точками із заданими координатами.
4. Рівняння кола.
5. Рівняння прямої.
По двоє-троє учнів готують повідомлення відповідно до питань, що розглядаються в ході семінару (теоретичну частину та її практичне застосування). Добірку задач учні здійснюють самостійно. Після висвітлення теоретичного матеріалу з кожного питання одразу наводяться приклади розв’язування задач. Наприклад.
1. Побудувати точки із заданими координатами: А(0; –6); В(3; 0);
К(2; 9); М(–7;8); Р(–3; –1); Т(4; –5). Назвати вісь або координатну чверть, де розміщені дані точки.
2. Знайти координати середини вiдрiзка з кiнцями в точках А(1;−4) і B(7;6).
3. Точка N(2;5) – середина вiдрiзка MD. Знайти координати точки M, якщо D(−4;3).
4.Знайти вiдстань мiж точками A(–2;3) i B(5;−1).
5. Знайти абсцису точки А(х;–3), якщо довжина відрізка АВ = 10, В (1;5).
6. Указати координати центра та радiус кола x2 + (y + 3) 2 = 81.
7.Скласти рівняння кола, діаметром якого є відрізок МР, якщо
т. М(7;-6); т. Р(–5;2).
т. М(7;-6); т. Р(–5;2).
8.Вказати кутовий коефіцієнт у рівнянні прямої 5x + 2y – 10 = 0 та знайти точки перетину її з осями координат.
9.Описати розмiщення прямої 2y + 1 = 0 вiдносно системи координат.
10. Скласти рівняння прямої, що проходить через точки К(–3;–6); Е(5;7).
11. Знайти точку, що рівновіддалена від точок Q(4;–5) і P(–7;8), якщо вона лежить на осі абсцис.
У ході висвітлення теоретичних питань і розв’язування задач здійснюється їх обговорення, а також можуть бути запитання-відповіді.
ІV. Рекомендації семінару
1. Осмислити основні поняття з питань, розглянутих у ході семінару.
2. Повторити формули: координат середини відрізка; відстані між двома точками із заданими координатами; рівняння кола, рівняння прямої.
3.Опрацювати хід розв’язання розглянутих на семінарі задач.
4.Підготуватися до написання контрольної роботи із теми “Декартові координати на площині”.
V. Домашнє завдання
1. Повторити § 1 – 3.
2. Розв’язати задачі:
ст. 84, т. о. № 1, варіанти 1-2, №№ 1 – 4. (Підручник геометрія, автор Апостолова Г. В.)
3. Завершити виконання ДДР (довгострокових домашніх робіт).
VI. Пiдведення пiдсумкiв уроку
Чотири основні принципи наукового пізнання:
1. Ніколи не сприймати за істину те, що є недостатньо обґрунтованим;
2. Ділити кожну проблему на частини, щоб розв’язувати її послідовно;
3. Рухатися в процесі пізнання від найпростішого до більш складного;
4. Супроводжувати дослідження переліками й оглядами, щоб нічого не пропустити.
Рене Декарт
«Міркування про метод, що дозволяє направляти розум і відшукувати істину в науках», 1637 р.
Немає коментарів:
Дописати коментар